Fotograf životných príbehov

Volám sa Dušan Šebo a pochádzam z Dubnice nad Váhom. V súčasnosti žijem a pôsobím v okolí Žiliny. Odjakživa ma fascinovala príroda a značnú časť života som venoval tomu, aby som jej čo najviac porozumel. Krátko po obhájení doktorátu na Geografickom ústave SAV som však zistil, že moja túžba po poznaní zákonitostí vzťahu človeka a prírody je nasýtená a mám sa v živote posunúť ďalej. Práve v tom čase prišla lákavá ponuka od kamaráta – stavať v Nórsku lešenia. A tak sme s manželkou a polročným synom vycestovali do očarujúcej severskej krajiny.

Pôvodný plán – vyvetrať si na polroka hlavu sa nám pretiahol na nádherné štyri roky. Pri práci vo výškach som začal svet vnímať z celkom inej perspektívy, než tomu bolo cez okno bratislavskej kancelárie. Vďaka výborne ohodnotenej práci som si konečne mohol dovoliť profesionálny fotoaparát, čím môj celoživotný koníček prerástol do celkom iných rozmerov. Popri stavaní lešení som začal profesionálne fotografovať, predovšetkým svadby.

Na jeseň 2017 sme sa vrátili na Slovensko a rozhodol som sa v dráhe profesionálneho fotografa pokračovať. Okrem svadieb ma láka i rodinná fotografia. Zrejme to súvisí s tým, že ma stále viac fascinuje fenomén rodiny ako takej. Možno to vyznie ako klišé, no s rukou na srdci prehlasujem, že manželstvo a výchova detí ma neustále posúvajú vpred. Každým dňom sa predo mnou otvára svet, aký som doposiaľ nepoznal. Neustále nové výzvy. Mnoho radostí, ale i chvíľ kedy si siaham na dno svojich fyzických i duševných síl. A práve foto-dokument tohto čarovného sveta rodiny mi v mojej doterajšej fotografickej tvorbe príde ako najhodnotnejší. Sú to najmä fotografie mojej rodiny, ku ktorým sa vraciam najčastejšie. Pripomínajú mi chvíle zabudnuté a čaro týchto chvíľ vďaka ním vo mne znovu ožíva.

Ak Vás môj štýl fotografovania oslovil a chceli by ste využiť moje služby, bude mi potešením sa s Vami stretnúť.