Rodinná fotografia je popri fotografovaniu svadieb druhou významnou časťou môjho portfólia. Práve pri obrázkoch mojej vlastnej rodiny som si uvedomil aká je fotografia úžasný nástroj.

Nie nadarmo sa vraví, že čas plynie ako voda. V živote sa neustále niekam posúvame a fotografia umožňuje tieto posuny jednoducho zaznamenať, nezabudnúť na to cenné, čo nám priniesli. Dobrá fotografia môže byť skvelou pripomienkou dôležitých a krásnych okamihov nášho života. Fotografia tieto okamihy uchováva a dovoľuje nám sa ich kedykoľvek znova dotknúť.

Pri rodinnej fotografii ponúkam dva rôzne typy fotografovania.

Prvým je fotografia rodiny niekde v prírode alebo prakticky kdekoľvek si klienti zaumienia. Ide predovšetkým o rodinné portréty vo voľnej krajine. Toto fotenie je možné spestriť piknikom, opekačkou, nejakou hrou, loptošením na preliezačkách, v pieskovisku… V ideálnom prípade je toto spestrenie pre klientov prirodzená forma trávenia ich voľného času.

Druhou kategóriou rodinnej fotografie je domáca fotografia. Fotografovanie sa teda odohráva priamo v domácnosti konkrétnej rodiny. Ide o fotodokument, v ktorom sa fakticky nič nepripravuje a už vonkoncom neštylizuje. Ide o akúsi časovú sondu do života rodiny. Motívom je zachytiť to, ako rodina práve žije. Ide o fotografovanie zdanlivo obyčajného dňa, resp. nejakej časti dňa. Ak by som mal fotografie z takéhoto dňa k niečomu prirovnať, použil by som dobré víno. Rovnako ako dobré víno, aj tieto fotky zrejú v čase. Skúste si predstaviť aké to asi je, keď sa po rokoch pozriete na autentické fotografie toho ako ste sa kedysi s deťmi maznali v posteli, pripravovali spoločne raňajky, stolovali, debatovali pri káve, umývali zúbky, hrali sa, či uspávali deti s knihou v ruke…

Svadba

Rodina

Voľná tvorba